karcher Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Glazura czy olejna

Utarło się przeświadczenie, że najładniej wygląda łazienka wyłożona glazurą, czyli ceramicznymi płytkami. Są nawet zwolennicy pokrywania nimi całych ścian, aż do sufitu. Glazuro jest na pewno trwała i ładna, łatwo jq utrzymać w czys­tości, bo wymaga jedynie wycierania mokrą ścierką z dodatkiem jakiegoś środka myjącego. Ale położenie glazury to duży koszt i nie każdego stać na taki wy­datek. Jeśli jednak zdecydujemy się nań, to trzeba dobrze przemyśleć, jaki kolor wybrać, aby pasował do podłogi, umywalki, wanny i sedesu. Ponieważ umieszczamy tu zazwyczaj wiszące szafki (na kosmetyki, leki, proszki do prania i płyny do mycia, a czasem również i na ręczniki), można kłaść glazurę jedynie na wysokość kilku kafelków ponad wonną. Jestem tez osobiście zwoienniczkq bieli, choć widziałam łazienki różowe, niebieskie, a nawet utrzymane w kolorach bardzo ciemnych (brąz, zieleń czy granat lub bardzo elegancka czerń). Ciemne kolory, zdradzające każdy pyłek czy kroplę wody, są może dobre w dużych po­kojach kąpielowych. Niewielka jednak powierzchnia, jaką obejmuje nasza łazien­ka staje się w tej tonacji jakby jeszcze mniejsza. Biały kolor daje natomiast poczucie przestronności. Łatwiej też dobrać do niego barwy wykładziny na podłogę i różnych niezbędnych drobiazgów.

Zamiast płytek ceramicznych możemy z powodzeniem zastosować w łazience obudowę plastikową z gotowych elementów (płyty w dowolnych wymiarach, w różnych kolorach, gładkie lub we wzory).